Valgusravi peanahale

Valgusravi on soovitav, kui on:

* Psoriaas e. soomussammaspool

* Alopeetsia, autoimmuunne juuksekadu, põletikuline juuksekadu 

* Seborröiline dermatiit, kõõm

* Fungaalsed peanaha infektsioonid

Miks valgusravi?

Suvekuudel kiirgab maapinnale 95% päevitust andvat UVA kiirgust ja 5% teraapilist UVB kiirgust. Talvekuudel,  mil UVB lainepikkus maapinnale ei ulatu, ägenevad mitmete ebasoodsate tegurite koostoimel hulk fotosensitiivseid dermatoose, mille puhul on sel ajal mõistlik terapeutilist abi otsida tehislikust UVB-valgusest. Haiglates on olnud UVB-ravi standardteenus alates aastast 1920, mil ta Mayo kliinikus avastati. Alates hilistest 1980-ndatest on Euroopas edasi liigutud kitsakimbu UVB  ehk UVB-311 lainepikkuse juurde. UVB-311 puhul on raviseansid  muutunud kiiremaks, ravikordade arv väiksemaks, remissioon pikemaks.

PEANAHA PSORIAAS on enimlevinud ja peamine seisund, mille korral UVB-311nm valgusravi abi annab, sest  311nm lainepikkus soodustab D3-vitamiini sünteesi ja suudab ohjata psoriaasikahjustusega naharakkude kiirenenud paljunemist õiges rütmis, andes maksimaalse remissiooni. Valgusteraapiaks ei ole vajalik arsti saatekirja. Monoteraapset ravi võib läbi viia ilma ravimeid kombineerimata.

ALOPEETSIA, JUUSTE VÄLJALANGEMISE vastu on maailmas UVB-311nm lainepikkust palju kasutatud, kuid tänapäeva kiire tehnoloogia arengu juures on teisigi alternatiive (Low Level Laser Therapy – HairMax Laser Comb). Paljud psoriaasiga või kiilaspäised patsiendid on täheldanud tugevate, püstiste juuste ilmumist täiesti kiilale peanahale, kus ei ole aastaid juukseid kasvanud.

SEBORRÖILINE DERMATIIT, KÕÕM – hästi alluvad eriti raskemad vormid. Kaob ketendus, põletik ja sügelus.

FUNGAALSED PEANAHA INFEKTSIOONID – sageli on igasuguste peanaha probleemide peapõhjuseks seened, bakterid ja mikroorganismid. UVB-311 suudab need kiiresti hävitada, saades isegi jagu varba- ja küüneseentest.

Valgusravi hind  5 € – 35 €