Anoreksia ja juuste väljalangemine

Anoreksia või mistahes toitumishäirega kaasneb enamasti ka juuste väljalangemine. Niigi väga habras enesekindlus saab järjekordse hoobi. Kahjuks ei ole sinna midagi parata, sest organism kasutab vitamiine ja mineraalaineid ennekõike elutähtsate organite töös hoidmiseks. Kuna juuksed ei ole eluliselt kõige olulisemad, siis toitainete puudusel jäävad nad vaeslapse ossa.

Organismis toimuvad protsessid on pikaajalised, näiteks ka rakkude uuenemine võtab aega 28-32 päeva. Juuste väljalangemine, kui ka juukse struktuuri muutused ei pruugi kohe avalduda, kui satume pingelisse olukorda või eluperioodi. See võib ilmneda isegi 4-6 kuud hiljem peale seda, kui me oleme juba oma igapäevases elurütmis tagasi.

Kuigi näljutamise järel on juuksed jäänud hõredamaks, on võimalik juustekasvu taastada, kui toitumine saab korda. Juuksed kasvavad ühes kuus u 1-1,3 cm, sellepärast pole alguses justkui näha, et juuksed uuesti kasvama on hakanud. See võtab lihtsalt aega ja nõuab ootajalt kannatlikkust.

Kui toitumine on kontrolli alla saadud, tasub juuste kasvu ergutamiseks ka kaasa aidata. Väga hea on teha umbes viis minutit päevas massaaži peanahale. See ergutab vereringet ning juuksesibulad saavad paremini toitaineid kätte. Lisaks on suurepärane juustekasvu turgutaja Cellagen juuksekasvu vedelik, selle kohta leiad rohkem infot SIIT

Trihholoogiakeskuses teeme me ka erinevaid hooldusi, mis aitavad uutel juustel kiiremini kasvada. Kõige tähtsam on aga leida taas üles usk endasse ning nautida oma elu ning välimust. Iga naine on ilus!