Normaalne juuste kaotus on ca 50–100 juuksekarva päevas. Aastaaegade vaheldumisel võib see arv ka olla suurem. Kui juukseid langeb aga pidevalt rohkem ja hommikuti on näha ka juuksekarvu padja peal, siis oleks kindlasti hea tulla trihholoogi juurde kontrollile. Mida varem alustada raviga, seda efektiivsem ja kiirem lahendus probleemile leidub.
Juuste väljalangemine ei pruugi olla pöördumatu: ajutise väljalangemise põhjuseks on tavaliselt kas stress, vale toitumine, rasedus, mõned ravimid, infektsioon või mõningad väliskeskkonnast pärit tegurid.

Ajutine väljalangemine on õigete vahendite abil ravitav. Pöördumatu väljalangemine seevastu vallandub meessuguhormoonide ehk androgeenide toimel ning on pöördumatu või väga raskesti taanduv. Tavaline kiilaspäisus on reeglina pärilik.

Peamised sammud juuste väljalangemise vastu võitlemiseks!

 

  1. Toituge tervislikult. Toituda tuleb tasakaalustatult ja süüa kõike, casino online kuid eriti olulised juuste kasvuks on vitamiin B (liha, piim, munakollane, kala), eriti biotiin (leidub rohkesti näiteks maksas ja munas) ja foolhape (rohelistes taimedes, ubades). Oomega-3 (tuunikala, lõhe) rasvhapped on vajalikud, et tagada toitainete varustus juuksesibulas.
  2. Oluline on teha peanaha massaaži (igapäevaselt kas või 5 minutit) Sellega paraneb peanaha verevarustus, ainevahetus ja rasunäärmete töö.
  3. Kasutage juuste väljalangemisevastaseid tooteid. Šampoonid ergutavad vereringet ja uuendavad nahka, hoides peanaha puhtana ja juuksekraatrid avatuna. Raviampullid tungivad sügavamale naha sisse ja aitavad juuksesibulal toitaineid paremini kätte saada. Palsami puhul on oluline, et palsam ei ummistaks poore, ega takistaks seetõttu uute juuste kasvu.
  4. Kohtuge regulaarselt oma trihholoogiga, et jälgida, kas uued juuksed juba on hakanud kasvama ja kas väljalangemine on peatunud.

[message type=”custom” width=”100%” start_color=”#FFFCB5″ end_color=”#E3F4FF” border=”#BBBBBB” color=”#333333″]Väike kodune retsept!

Juuste väljalangemise korral valmistage omale nõgeselehekeedist. Valage 3 supilusikatäit purustatud nõgeselehti üle 1 liitri keeva veega ning laske vedelikul üks päev kinnikaetult seista. Järgmisel päeval keetke segu tasasel tulel 10 minutit. Laske vedelikul jahtuda ning seejärel kurnake. Nõgeselehekeedisega loputage juukseid pärast pesemist.[/message]