Kõõmaks nimetatakse peanaha pinnal olevaid surnud naharakkude kogumikke. Peanaha rakud uuenevad pidevalt, kuid kõõma all kannatajatel on see protsess kiirem ning rakke eraldub rohkem. Kõõm võib olla kas rasune või kuiv. Rasune kõõm esineb peanahal laiguti ning tihtipeale kaasneb sellega ka sügelus. Rasususe tõttu kleepub kõõm juuste külge ja sellega võib kaasneda ka juuste väljalangemine. Kõõm tekib siis, kui peanaha mikrofloora on tasakaalust väljas ja peanaha rakkude pooldumise protsess on kiirenenud. Selle põhjuseks võivad olla hormonaalsed muutused, vale toitumine, stress, halb vereringe, vale hügieen, kuiv õhk, kitsad ja umbsed peakatted jne. Lisaks ka üldine saastatus ning valede hooldusainete kasutamine – kõik need mõjutavad naha kudede uuenemise rütmi.

Peamised sammud kõõmast vabanemiseks

    • Toituge tervislikult. Mitmed meie kliendid on andnud tagasisidet, et peale toitumisharjumuste muutmist on ka kõõmaprobleem kadunud. Kõõmast vabanemisel on eriti oluline, et organismis oleks piisavalt tsinki (leidub peamiselt valgutoidus – kalas, lihas),oomega – 3 rasvhappeid (kala), E-vitamiini (porgand, banaanid, tomatid, nisukliid, pähklid, taimeõli, rukkileib,) ja B vitamiinid (leidub peamiselt: täisteratoodetes, piimas, lihas, mees). Piirake magusa söömist!
    • Ärge muretsege! Stress nõrgestab meie keha kaitsemehhanisme ja soodustab igasuguste haiguste, sealhulgas ka kõõma levikut. Seega püüdke lõõgastuda ja elust rõõmu tunda.
    • Ärge liialdage viimistlusvahenditega. Erinevad viimistlusvahendid võivad kuivatada nahka ja tekitada allergilisi reaktsioone. Tricodermi sarjal on väga efektiivne juukselakk, mis ei sisalda liimi ega vaiku ja on kergesti väljakammitav. Juukselakk ei kahjusta peanahka ka igapäevase kasutamise puhul.
    • Peske juukseid vähemalt 2 – 3 korda nädalas. Peske alati kaks korda ühe pesukorra ajal ja kui kasutate ravišampooni, laske paar minutit šampoonil mõjuda, et tulemus oleks efektiivsem. Masseerige peanahka pesu ajal korralikult ja loputage jaheda veega.
    • Kasutage kvaliteetseid tooteid. Kui peanahk on probleemne, tuleks kindlasti eelistada apteegitooteid. Erinevad poešampoonid sisaldavad liigselt pesuaineid, mis kuivatavad nahka. Samuti peaks valima palsami, mis ei ummistaks peanaha poore, ega tekitaks liigset rasu.
zp8497586rq