Tuntuimad peanaha põletikud on psoriaas ja dermatiit. Psoriaas on üldiselt päriliku eelsoodumusega peanaha haigus, mis ei nakka. Dermatiidi põhjuseks võib olla allergia, vale toitumine, stress või ka pärilik eelsoodumus. Tundlik peanahk on tänapäeval üha laiemalt leviv probleem. Paljudel inimestel on probleeme sügeleva, kiheleva või punetava peanahaga. Peamised sisemised mõjutajad on stress, ainevahetus- ja hormonaalsed häired ning vitamiinivaegus. Tundlikkust põhjustavad ka välised faktorid, nagu näiteks saastatud keskkond, liiga kuum õhk (föön), ebapiisav juustehooldus pärast nende värvimist, valed tooted igapäevaseks kasutamiseks jne.

Peamised sammud tundliku peanaha raviks

    • Toituge tervislikult! Vältige liigset magusat ja alkoholi. Püüdke teha kindlaks, mis toiduainete suhtes olete allergiline ja jätke need oma toidumenüüst välja. Oluline on siiski, et organism saaks kätte kõik vajalikud vitamiinid, seepärast püüdke süüa võimalikult mitmekesiselt
  • Kasutage juuste värvimisel ja töötlemisel võimalikult looduslike vahendeid. Igasugune keemiline juuksetöötlus ärritab peanahka.
  • Pidev temperatuuri kõikumine: kuuma fööniga kuivatamine, talvel ilma mütsita käimine jne. ärritab tundliku nahka.
  • Kasutage kindlasti apteegitooteid. Paljud poešampoonid sisaldavad liigselt pesuaineid, mis kuivatavad ja ärritavad nahka. Ka palsam peaks olema peanahasõbralik, sest paratamatult satub seda ka pesuga peanahale.
  • Vältige umbseid ja kitsaid peakatteid, mis soodustavad bakterite levikut ja takistavad head peanaha verevarustust.
  • Mõtelge positiivselt! Liikuge palju ja ärge muretsege. Stress on oluline faktor, miks peanahk terveks ei pruugi saada.