Rasunääre eritab rasu, mis aitab juuksekarval välja libiseda juuksekraatrist ja kaitseb juukseid välismõjude eest. Liiga rasvaste juustega inimestel töötavad rasunäärmed ülemäära aktiivselt ja toodavad rasu rohkem kui tarvis. Rasused juuksed lähevad kiiresti mustaks, kuna koguvad kergesti juurde tolmu ja mustust. Üleliigset rasuvoolu võivad vallandada mitmed asjaolud, näiteks hormonaalsed häired, vale toitumine, stress, keemilised või mehhaanilised tegurid või väliskeskkonna mõjud. Peanaha kiirelt rasuseks muutumise vältimiseks tuleb seda puhastada vahenditega, mis absorbeerivad üleliigse rasu nahka ärritamata ning rasunäärmeid ergutamata.

Peamised sammud liigse rasu reguleerimiseks

  • Toituge tervislikult. Vältige rasvaste ja süsivesikuterikast toitu. Hästi peaksid mõjuma puu- ja köögiviljad, samuti A- ja B-vitamiine sisaldavaid toidud. B-vitamiini puudus põhjustab häireid rasuerituses ning A-vitamiini puudus omakorda muudab juuksed tuhmiks, kuivaks ja hapraks.
  • Vältida tuleks kuuma vett, tulise õhuga kuivatamist ja viimistlustoodete sattumist peanahale.
  • Palsamit kasutage ainult juuste niisutamiseks, et mitte ummistada nahapoore.
  • Peapesu reeglid: Peske ühe pesukorra ajal kaks korda, lastes ravišampoonil mõjuda 1 -2 minutit. Palsamit pange ainult juusteotstele ja ärge laske sattuda peanahale, et palsam ei ummistaks peanaha poore. Püüdke pesta mitte sagedamini, kui 2 -3 korda nädalas. Kui juuksed on väga mustad, siis loputage lihtsalt juuksed üle lahjendatud šampooniga, kuid ärge masseeri peanahka.

Väike kodune retsept! Kui Teil on probleeme rasuste juustega, siis aitab peanaha rasueritust vähendada paiseleheleotis. Selle valmistamiseks vajate 2 supilusikatäit kuivatatud või värskeid paiselehelehti ning ½ liitrit vett. Peenestage paiselehelehed ning valage segu keeva veega üle. Laske leotisel jahtuda ning seejärel kurna. Loputage leotisega peale pesu juuksed.[/message]