Kes meist ei unistaks tervetest ja säravatest juustest?!

Suvel teeb päike juustele liiga, talvel räsib neid tuul. Temperatuuri kõikumised muudavad hapraks ka kõige paremini hooldatud juuksed. Saastunud õhk, kiire elutempo, tööle-ja-koju režiim, päike, keemiline töötlus ja kuumaga töötavad seadmed – neil kõigil on oma osa selles, et juuksed võivad muutuda tuhmiks, elutuks ja hapraks.
Kuidas hoolitseda juuste eest?
Stressi vähendamine ja tervislik toitumine on kaks olulist võimalust kiharate  eest hoolitsemiseks. Siiski on võimalusi rohkem, leia endale mõned head nipid ja naudi tulemust!

Mõned kiired soovitused…

   1. Alustage põhilisest – heast šampoonist ja palsamist.  Head šampoonid ja palsamid sisaldavad hooldusaineid, mis taastavad juuste normaalse niiskus- ja toitainete taseme ning kaitsevad juukseid harjamisel ja kammimisel.
   2. Enne pea pesemist harjake juukseid. See aitab harutada lahti kõik pusad ja eemaldada juustest soenguvahendite jäägid.
   3. Et juuksed ei muutuks liiga kuivaks, ei tohiks vee temperatuur olla üle 37° C (kehatemperatuur).
   4. Vereringe stimuleerimiseks masseerige šampoon väikeste ringikujuliste liigutustega juustesse. Seejärel loputage ja peske uuesti šampooniga.
   5. Juuste kuivatamiseks patsutage neid käte vahel või kasutage käterätikut. Ärge hõõruge, kuna nii võite kahjustada juuksejuuri. Hea on kasutada mikrofiiber rätikut, mis imab ise juustest vee välja.
   6. Masseerige väike kogus palsamit juustesse, alates otstest kuni juurteni.
   7. Parima tulemuse saavutamiseks jätke palsam paariks minutiks juustesse mõjuma.
   8. Et juuksed jääksid siidiselt siledaks, loputage need hoolikalt šampoonist puhtaks.
   9. Palsami loputamiseks kasutage leiget vett. Ärge hõõruge juukseid.
  10. Peale pesu kammige juukseid laia piidevahega kammiga.
Juuste liigse kuivatamise vältimiseks seadke föön keskmisele temperatuurile.

Pikad juuksed vajavad kindlasti ka maski!

Pikkade juuste omanikel soovitan ka maski kasutada, sest poolpikad juuksed on  peas olnud keskeltläbi 4-5 aastat, kui mitte rohkem. Nii on aastate jooksul kogetud päikese- ja föönikuumus ning talvekülm, pesemine ja kammimine juukseid paratamatult olulisel määral kahjustanud.
Lühikeste juuste puhul võiks sõnul maski teha vaid siis, kui ollakse kimpus peanahaprobleemidega – näiteks siis, kui on väga kuiv peanahk. Selleks peab olema spetsiaalne mask, soovitavalt ostetud kas siis apteegist või trihholoogi käest. Muidu lühikesed juuksed enamasti maskitamist ei vaja.
Kindlasti ei tohi talvel unustada ka vitamiine. Juuste puhul siis C ja B- grupi vitamiinid.

Talvel on müts asendamatu juuste kaitsja.

Viis miinuskraadi on maksimum, kui võib palja peaga käia. Niiskete juustega ei tohi talvel õue minna! Karm pakane kahjustab juukseid: vereringe aeglustub, juuksed ei saa toitu ja nõrgenevad. Samuti saavad kahjustatud juuksesibulad, seetõttu võivad hakata juuksed välja langema ja nende kasv pidurdub. Kes pakaseliste talveilmadega peakatteta käib, seda ähvardavad ka peavalud.
Külmade ilmadega ei sobi ka juukseid niisutavad tooted, seetõttu võiks hoiduda õue minnes wet-look-viimistlusvahenditest ja liialt niisutavatest palsamitest. Külm aeglustab juuste (ka küünte) kasvu ja nõrgendab neid. Juuksed lähevad tuhmimaks, juukseotsad lõhenevad kergemini. Külm niiskus kahjustab ka juuste soomuskihti ja muudab juuksed kergemini katkevateks – seega pikad juuksed ja eriti keemiliselt töödeldud juuksed kardavad lund ja lörtsi.
Et talvine pidev siseruumides viibimine kuivatab juukseid, tuleks talvel neid regulaarselt maskidega turgutada ja regulaarselt otsi lõigata. Kui te näiteks oma poolpikka soengut olete harjunud piirama iga kümne, siis talvel tuleks seda teha iga kaheksa nädala tagant.
 

 

zp8497586rq