Peapesu kuldreeglid

Pead on hea pesta 2–3 korda nädalas.

Kui teil on vajadus pesta pead iga päev, siis on hea kasutada šampooni, mis on mõeldud igapäevaseks pesuks. Heaks lahenduseks on mõned korrad nädalas loputada juukseid või tukka ainult kergelt šampoonise veega ning 2-3 korda nädalas pesta peanahka korralikult. Ühest pesukorrast nädalas jääb samuti väheks – eriti kui elate linnas ja liigute palju ringi saastatud õhu käes.

Pead tuleks ühe pesukorra ajal pesta kaks korda järjest.

Esimese pesukorraga ei pruugi te oma peanahka korralikult puhtaks saada. Kui teil on kvaliteetne šampoon, siis peaks esimesel korral laskma šampoonil paar minutit mõjuda. Esimesel korral ei pruugi šampoon vahutada, kuid teisel korral hakkab šampoon ilusti vahutama. Peale pesu juukseid loputades tunnete kuidas juuksed puhtusest krudisevad

Šampooni pannakse peanahale, mitte juustele.

Juustele ei ole vaja šampooni panna, sest juuksed saavad puhtaks juba šampooniloputuse veest.

Šampooni ei pea palju panema.

Kui teil on kvaliteetne šampoon, siis piisab poole teelusika suurusest kogusest. Keskmiselt peaks 250ml pudelist kvaliteetsest šampoonist jaguma 3–4 kuuks.

Kasutage palsamit.

Palsamit tuleks kindlasti kasutada. Šampooni peamine funktsioon on juuksesoomuse avamine, et juuksekarv saaks puhtaks. Palsam suleb seejärel juuksesoomuse. Kui juuksesoomused jäävad avatuks, siis lähevad juuksed kergemini katki ning on külma- ja kuumatundlikumad. Kui teil on lühemad ja õhemad juuksed, võite kasutada ka pihustatavat palsamit.

Pange palsamit rätikkuivadele juustele.

Enne palsami panekut peaks kindlasti juustest liigse vee välja väänama, vastasel juhul ei pääse palsami mõju korralikult esile. Palsamil laske mõjuda 1–2 minutit ja seejärel loputage see välja jahedama veega.

Maski tegemisega ei tasu liialdada.

Iga nädal juustele maski tegema ei pea. Välja arvatud juhul kui juuksed on väga töödeldud ja kahjustatud. Kui maskiga liialdada, siis on oht, et toidate oma juuksed üle ja nad muutuvad kuivaks. Maski peab peas hoidma kauem, keskmiselt 5–10 minutit.