KÜSIMUS:

Olen 24 aastane noormees. Mitmeid aastaid on mu peanahk väga rasune olnud. Voimatu on normaalne välja näha nii, et ei peaks iga päev juukseid pesema. Seega peangi juukseid iga päev pesema, mis ei ole normaalne. Probleem on ka juuste väljalangemisega. Umbes pool aastat tagasi hakkasime käima juuste akadeemias, et leida lahendusi. Sealt leiti, et mul on vagellest. Selle eemaldamiseks käisin läbi väga kulukad protseduurid. Ühtlasi ka erinevaid puhastusi jne. Kahjuks ei ole rasuste juuste probleem mitte kuskile kadunud. Kas leiaksin abi teilt?

VASTUS:

Liiga intensiivset rasueritust saab kontrolli all hoida küll ja vajadusel ravitoodetega ka ravida. Oleme näinud häid tulemusi oma klientidel, kel probleem rasususega ja usun, et leiaksite meie juurest endale abi. Kui on võimalik, soovitangi Teil tulla esmasele peanaha ja juuste uuringule. Siis saaks juba täpsemalt välja selgitada, kui aktiivne rasueritus on ja kuidas sellega kõige paremini toime tulla. Esmane uuring on aasta lõpuni 14€, kõik kordusuuringud on tasuta.

Panen siia kirja mõned nipid tõhusamaks juustehoolduseks.

– Pesta pead ühe pesukorra ajal 2 korda. Šampooniga tuleb pesta peanahka, juuksed saavad puhtaks šampooniloputuse veest. Kui pead on vaja pesta rohkem, kui 3-4 korda nädalas, siis piisab ka ühest korrast šampooni panemisest.

– Väljaloputatavat palsamit kasutada vajadusel vaid juusteotstele ja vältida selle sattumist peanahale, et palsam ei ummistaks peanaha poore. Juukseid üle toita ei maksa, siis muutuvad juuksed hoopis raskeks ja lähevad kiiremini rasuseks ja mustaks. Rasususe puhul võiks eelistada juustesse jäetavat sprei-palsamit.

– Pead püüda pesta mitte sagedamini kui 2-3 korda nädalas. Kui juuksed on väga mustad, siis loputada need üle lahjendatud šampooniga, kuid mitte masseerida peanahka. Nii säilib peanaha normaalne tasakaal ja probleem ei suurene. Kui pea on must, siis pigem pesta, kui pesemata jätta : )

-Vältida ka liiga kuuma veega pesemist, tulise õhuga kuivatamist ja viimistlustoodete sattumist peanahale.

Trihholoogiakeskus asub Tallinnas, aga meie trihholoogid on olemas ka Tartus,  Narvas, Pärnus.