TRICODERMI tootesari on sündinud aastatepikkuse uurimustöö ja katsete tulemusena. Selle sarja üks loojatest on Biotehnoloog ja doktor Sebastiano Zappala. Trihholoogiavaldkonnas on ta tegutsenud juba üle 30 aasta. Dr. Zappala on saavutanud diagnooside ja ravigasoovitustega väga häid tulemusi, koguni 95% juhtudest on edukad.

Kõikides katsetes, mis on tehtud Tricodermi tootesarja välja töötamiseks on osalenud inimesed vabatahtlikena. Üheski katses ei ole kasutatud loomi. Tricodermi ravihooldussarja eesmärk on saavutada peanahal tasakaal ja seda ka hoida. Toodetes on kasutatud looduslikult puhtaid tooraineid, mis on kliiniliselt ja dermatoloogiliselt ning lisaks ka mikrokaameraga testitud. Tricoderm on patendeeritud valemitega juuksehooldustoodete sari. Selle sarja abil on võimalik enamus peanaha probleeme ennetada, ravida või siis neid leevendada.

Sari pakub lahendust järgmiste probleemide korral nagu seda on: juuste väljalangemine, liinse rasuerituse, kõõm, kuiv ja ärritunud  peanahk, põletikus peanahk. Lisaks pakub tõhusat hooldust geneetiliste haiguste puhul nagu seda on psoriaas, dermatiit, kiilanemine vms. Tooteid on lihtne kasutada ja need on hüpoallergeenilised. Tooted toodetakse Itaalias.

Müügil Eesti juba alates 2007. aastast. Trihholoogiakeskus on antud tootesarja maaletooja ja töötanud sisse ka Eestis kasutuses olevad mikrokaamera testimised.

Tricodermi tooted on müügil ka EUROapteeg Pärnu ja Kuressaare apteekides.