Lokitangide ja sirgendajate kahjulikest mõjudest on enamus teadlikud. Kuumus muudab juuste tekstuuri, kaotades juustelt looduslikud proteiinid, mistõttu võivad juuksed peatselt muutuda kuivaks ja hapraks. See aga ei tähenda, et peaksid oma lokitangid alatiseks nurka viskama. Siin on paar head nippi, kuidas juukseid kuumakahjude eest kaitsta.
LASE JUUSTEL ÕHU KÄES KUIVADA
Üks kõige hullemaid asju, mida sa võid oma juustele teha, on neid pidevalt föönitada. Kui sa oled pidevalt ajaga kimpus, võid pesta juukseid õhtuti ja laste neil kuivada üle öö. Selleks, et juustele pisut volüümi anda, võid teha ka patsid või panna juuksed krunni. Nii on su ärgates kaunid lained.
PIIRA JUUKSETÖÖTLUSVAHENDITE KASUTAMIST
Tagamaks, et su juuksed on terved ja kaunid, peaksid sa piirama, kui palju kasutad erinevaid kuumtöötlusseadmeid. Sirgendajaid, lokitange ja muid seadmeidei tasuks kasutada rohkem kui 1-2 korda nädalas. Föönitamine on üldiselt lubatud tihemini, kuid kui tahad hoida juukseid eriti kaunina, tuleks fööni kasutamist piiata nii palju kui võimalik.
Kui sa oled hädas vallatute lokkidega, võib siregdaja asemel proovida hoopis erinevaid seerumeid, mis on mõeldud juuste sirgendamiseks. Enamasti on sellistel toodetel ka teatud tervendavad ja toitvad omadused.
KASUTA ALATI KUUMAKAITSET
Kes meist veedaks tunde kuuma päikese käes ilma UV-kreemita? Miks peaks siis juuksed kuidagi erinema? Enne juuste kuumtöötlemist tuleks kanda juustele kuumakaitse tooteid, neid on olemas seerumite, juuksevedelike, vahtude ja muude toodete kujul. Toodetel on ka tihti juukseid niisutavad ja toitvad omadused.
NIISUTA JA TOIDA JUUKSEID
Niisutamisest ja toitmisest räägitakse enamasti nahahooldusest rääkides, kuid juukseid tuleks hooldada samamoodi. Kui juuksed on kuivad, võib teha näiteks keratiinikuuri või koduseid juuksemakse vähemalt korra nädalas.
Kui järgida neid lihtsaid samme, saab oma juukseid kaitsta kuumtöötlemise eest tunduvalt tõhusamalt.
KINDLASTI KANNA PEAKATET NII SUVEL KUI KA TALVEL!